Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dla rodziców

Dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2021/2022

Drodzy Rodzice,

w szatni zostały wywieszone listy dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny (przyjęte zostały wszystkie dzieci, których rodzice potwierdzili zgłoszenie na dyżur wakacyjny) do przedszkola, w miesiącu lipcu.

Prosimy aby rodzice z naszego przedszkola wg zasad korzystania z systemu obecnosci.pl kontynuowali odbijanie kart w czytniku. Natomiast rodzice z pozostałych przedszkoli (MP12, MP14) nie odbiją kart, otrzymają informacje o opłatach wraz z numerami kont do wpłat na karteczkach przygotowanych przez intendenta.

------------

Wszyscy rodzice, którzy zapisali swoje dzieci na dyżur wakacyjny do przedszkoli zobowiązani są osobiście złożyć potwierdzenie u dyrektora placówki dyżurującej najpóźniej do 24 czerwca 2022r. 

Wraz z potwierdzeniem należy złożyć zaświadczenie z zakładu pracy  o niekorzystaniu z urlopu w okresie dyżuru wakacyjnego. 

Składanie potwierdzeń i zaświadczeń w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Zgierzu od 22 do 24 czerwca, w godzinach 7-15 (23 do godziny 17).

Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją ze zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny !

_______________________

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

_______________________________________________

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dotyczącą 3 sezonu projektu edukacyjno - ekologicznego „Eco Studio ELECTRO - SYSTEM" i konkursu.

______________________________________________

Komunikat z dnia 12.05.2022r.

Przypominamy, że w terminie od 20 do 31 maja mogą Państwo składać karty zgłoszenia na dyżur wakacyjny do naszego sekretariatu w godzinach 7-15. Zostały do Państwa również wysłane wszystkie informacje dotyczące dyżuru na adresy mailowe poprzez system obecnosc.pl, poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia oraz harmonogram dyżuru:

______________________________________________

Komunikat z dnia 04.04.2022r.

22 kwietnia w naszym przedszkolu odbędzie się bal wiosenny z wspólnymi zabawami z wodzirejem od godziny 9:30-11:30 (w związku z odwołanym balem karnawałowym z powodu wysokiej absencji dzieci w miesiącu lutym).

W tym dniu odbędą się zdjęcia grupowe oraz indywidualne dla wszystkich dzieci. Dodatkowo dla 6-latków odchodzących do szkoły zostaną wykonane zdjęcia tablo w togach. Dla chętnych 6-latków mogą zostać wykonane zdjęcia legitymacyjne (prosimy o zgłaszanie się do wychowawców grup).

__________________________________________

Komunikat z dnia 28.03.2022r.

Drodzy Rodzice,

informujemy, że w miesiącu kwietniu organizowane są konsultacje indywidualne oraz zebrania w poszczególnych grupach:

Grupa I- 26.04. konsultacje indywidualne w godzinach 16.30-17.30

Grupa II- 06.04. konsultacje indywidualne w godzinach 16.00-17.00

Grupa III- 12.04. konsultacje indywidualne w godzinach 16.30-17.30

Grupa IV- 14.04. konsultacje indywidualne w godzinach 15.30-17.00

Grupa V- 26.04. zebranie grupowe od godziny 16.30

Grupa VI- 11.04. konsultacje indywidualne w godzinach 16:00-17:00

Grupa VII- 27.04. zebranie grupowe od godziny 16.30

Grupa VIII- 28.04. zebranie grupowe od godziny 16.30

___________________________________________

Komunikat z dnia 28.02.2022r.

Szanowni Państwo,
w Zgierzu Prezydent Miasta Zgierza, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje i stowarzyszenia szereg działań na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy.
Do tej pory są to:
- zbiórka pieniężna
- zbiórka rzeczowa - punkt pomocowy w Zgierzu
- kontakt i oferta pomocy dla regionu Maniewicze (miasta partnerskiego)
- pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy
- akcja Zgierz solidarny z Ukrainą!
LINK do artykułu ze wszystkimi działaniami miasta:
Posty w mediach społecznościowych:
 
W naszym przedszkolu również został utworzony punkt zbiórki. Zbiórka trwa do 3 marca (czwartku). Dary zostaną dalej przekazane zgierskim organizacją tworzącym akcję.

_______________________________________________

Komunikat z dnia 04.02.2022r.

Informujemy, że w terminie od 21 do 28 lutego rodzice/prawni opiekunowie składają deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023 (dotyczy dzieci z roczników 2016-2018).

Brak złożonej deklaracji w wyznaczonym wyżej terminie lub jej złożenie po terminie traktowane będzie jako rezygnacja z przedszkola. Rodzice/prawni opiekunowie decydując się na zmianę przedszkola, nie składają deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego ponieważ złożenie deklaracji uniemożliwia wzięcie udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do innego przedszkola/oddziału przedszkolnego.

Poniżej zamieszczamy zasady oraz dokument deklaracji, prosimy o zapoznanie się z nimi:

_______________________________________________

Komunikat z dnia 14.01.2022r.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, poświęconymi zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.

Link do strony: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/magazyn-dla-pacjentow-ze-zdrowiem/ 

________________________________________________

Komunikat z dnia 07.01.2022r.

Drodzy Rodzice,

wszelkie informacje dotyczące odpłatności za przedszkole oraz zasad korzystania z systemu obecnosci.pl znajdują się na stronie internetowej przedszkola w zakładce "OPŁATY".

________________________________________________

Komunikat z dnia 05.01.2022r.

Harmonogram i zasady organizacji dyżurów wakacyjnych w roku szkolnym 2021/2022.

Zarządzenie nr 485 Prezydenta Miasta Zgierza z dnia 28 grudnia 2021r. w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Zgierz na rok szkolny 2021/2022.

TERMIN PRZYJMOWANIA KART ZGŁOSZEŃ NA DYŻUR WAKACYJNY OD 20 DO 31 MAJA 2022.

____________________________________________

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 w grupie wiekowej 5-11 lat. Podstawą rekomendacji Europejskiej Agencji Leków były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki. W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z listem od Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki  dotyczącego szczepień. Link do listu: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat - więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989. Szczegóły dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

Kuratorium Oświaty w Łodzi

_______________________________________________

Komunikat z dnia 29.09.2021r.

Drodzy Rodzice,

informujemy, że karty do czytnika wydawane będą 30 września od godziny 12:00 u wychowawcy grupy. Karty spakowane są w koperty, prosimy przy odbiorze o sprawdzenie ilości kart. Z kart mogą Państwo korzystać już od 1 października. Pod domofonem znajduje się czytnik do kart. W razie problemów pracownicy służą pomocą. Prosimy pamiętać, aby kartę odbijać w czytniku 2 razy (tj. przy wejściu i wyjściu dziecka z przedszkola).

Proces instalacji aplikacji obecnosci.pl i logowania w systemie obecnosci.pl

Aplikację można zainstalować zgodnie z poniższym kodem QR:

a także pobrać ze sklepu PLAY
https://play.google.com/store/apps?gl=PL
lub app store
https://www.apple.com/pl/ios/app-store/

* Aplikacja dostępna jest dla systemu Android 8.0 i wzwyż oraz IOS

Z początkiem miesiąca zostaną wysłane na Państwa skrzynkę mailową dane do logowania w systemie obecnosci.pl.  Należy kliknąć na otrzymany w wiadomości link aktywacyjny, a następnie ustanowić hasło i wpisać je dwukrotnie w oznaczone pola.

Po ustanowieniu hasła należy się zalogować w aplikacji, wpisując:
przedszkole2zgierz.obecnosci.pl
Następnie należy wpisać nazwę użytkownika - jest to login zamieszczony w wiadomości aktywacyjnej,
hasło – ustawione wcześniej hasło.
Po wpisaniu danych należy kliknąć „zaloguj”.

Dalsze informacje na temat korzystania z aplikacji znajdziecie Państwo w  Instrukcji dla Rodziców.

W razie jakichkolwiek pytań- prosimy o kontakt z sekretariatem przedszkola.

_____________________________________

________________________________________

Komunikat z dnia 08.09.2021r.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zgierzu informuje, że w dniach 10 i 13 września w naszym przedszkolu zostanie przeprowadzony okresowy przegląd czystości skóry głowy przez dyplomowaną pielęgniarkę. O wynikach kontroli zostaną Państwo powiadomieni indywidualnie.

_______________________________________________
 
Kuratorium Oświaty w Łodzi przesyłało broszurę "Dzieci w wirtualnej sieci" opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, z prośbą o przekazanie rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół

___________________________________________________________

Prezentacja multimedialna "Zaczytane przedszkole"

Raport z ewaluacji wewnętrznej dot. organizacji i efektów edukacji czytelniczej w przedszkolu

____________________________________________________________________

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY WSZAWICY

W związku ze zgłaszanymi przez rodziców przypadkami wszawicy prosimy o zapoznanie się z broszurą opublikowaną na stronie Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi pt. "Pedikuloza czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie" . 

______________________________________________________________________________

 

KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW NA TERENIE MIASTA ZGIERZA